Przejdź do: Pamiętajmy o jeziorach

Ciekawy temat – fotowoltaika

We wtorek, 10.01 miała miejsce w Olsztynie konferencja pt. „Fotowoltaika – proces inwestycyjny krok po kroku przygotowana w ramach projektu „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”. Konferencję zorganizował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, a temat wzbudził spore zainteresowanie wśród samorządowców, przedstawicieli sektora mieszkaniowego czy przedsiębiorców.

W sytuacji, gdy Polacy zaczynają chodzić w maseczkach chroniących przed smogiem, temat odnawialnych źródeł energii staje się niezwykle istotny, tym bardziej, że jesteśmy w trakcie realizacji programów unijnych z perspektywy 2014 – 2020. W trakcie konferencji o efektywności w energetyce i możliwościach dofinansowania przedsięwzięć w tej dziedzinie mówił Prezes WFOŚiGW Adam Krzyśków i doradca energetyczny Funduszu – Janusz Pabich. Uczestnicy konferencji mogli też zapoznać się – krok po kroku z procesem inwestycyjnym w zakresie fotowoltaiki, różnych aspektach technicznych, wymogach i możliwościach działania instalacji fotowoltaicznych. Instalacje te znajdują coraz więcej zwolenników, którzy chcą produkować prąd na swoje potrzeby. W konferencji wzięły też udział przedstawicielki naszej Fundacji, która przygotowuje wnioski wraz z niezbędną dokumentacją o fundusze unijne i krajowe, m.in. w dziedzinie efektywności energetycznej.

Zobacz też:

Aktualności

 • Kolejne pieniądze na inwestycje w Wydminach

  W słoneczny wtorek , 9 stycznia,  w Urzędzie Gminy w Wydminach odbyła się uroczystość podpisania umowy pomiędzy Gminą Wydminy – reprezentowaną przez Wójta Gminy Pana Radosława Króla  a Zarządem  Województwa Warmińsko – Mazurskiego (…)
  Czytaj dalej

 • Życzenia na Nowy Rok 2018…

  Drodzy Państwo,   Już za chwilę powitamy Nowy  Rok.  Z tej okazji Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich życzy w nadchodzącym 2018 roku mnóstwo pozytywnej energii,  zdrowia i wielu cudownych, wspólnych chwil z najbliższymi. (…)
  Czytaj dalej

 • Inwestuj w siebie i ochronę środowiska

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie ma już 25 lat doświadczenia na finansowym rynku ochrony środowiska. Dziś otrzymaliśmy następującą informację: Jeżeli potrzebują Państwo funduszy na: budowę oczyszczalni ścieków, kanalizacji sanitarnej, (…)
  Czytaj dalej

 • 22 grudnia br. (piątek) siedziba Naszej Fundacji będzie nieczynna…

  Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, iż w dniu jutrzejszym, tj. 22.12.2017r. (piątek) siedziba Naszej Fundacji będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy – jednocześnie, serdecznie zapraszamy w dn. 27.12.2017r. (środa)