Przejdź do: Pamiętajmy o jeziorach

Dla miłośników ptaków

Konferencja ornitologiczna i konkurs fotograficzny

II Mazurska Konferencja Ornitologiczna Spytkowo 2017, która odbędzie się 1 kwietnia br. (sobota) to kontynuacja edukacyjnego przedsięwzięcia Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie skierowanego do wszystkich lokalnych miłośników przyrody. Ubiegłoroczna edycja tego wydarzenia cieszyła się dużym zainteresowaniem, przyciągnęła zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, chętnych do pogłębienia swojej wiedzy z zakresu ornitologii. Pozytywne opinie o konferencji ze strony zaproszonych gości, prelegentów i przybyłych mieszkańców świadczą o dużym zapotrzebowaniu na organizację tego typu spotkań zrzeszających osoby zainteresowane tematyką przyrodniczą.

Głównym celem Mazurskich Konferencji Ornitologicznych jest stworzenie forum wymiany wiedzy, poglądów i doświadczeń dotyczących zagadnień związanych z bierną i czynną ochroną ptaków. Stałe i konsekwentne podnoszenie rangi i znaczenia konferencji w regionie pozwoli na poszerzenie grupy odbiorców i dotarcia do jak największej ilości osób przejawiających zainteresowania przyrodnicze. Poziom merytoryczny wydarzenia ma zagwarantować dobór odpowiednich prelegentów – osób o olbrzymim doświadczeniu i uznanym dorobku w skali kraju. Mazurskie Konferencje Ornitologiczne w Spytkowie zyskały również patronat Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Głównym założeniem cyklu ma być zuniwersalizowanie treści, które zainteresowałyby zarówno osoby z dużym doświadczeniem, jak też amatorów dopiero rozwijających swoje przyrodnicze pasje. Zaproszenie osób cieszących się dużą popularnością i uznaniem w środowisku: Tomasza Kłosowskiego – dziennikarza, fotografa i współautora programów telewizyjnych „Dzika Polska”, czy „Tańczący z naturą”, dr Doroty Zawadzkiej – autorki wielu atlasów, publikacji i książek i o ptakach, czy dr Ewy Rumińskiej – założycielki fundacji „Albatros” i Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie, daje możliwość zaprezentowania szerokiego spektrum opinii, poglądów i różnorodnych działań podejmowanych na rzecz ochrony ptaków.

W trakcie konferencji odbędzie się wręczenie nagród w II Konkursie Fotograficznym dla szkół pod hasłem „W powietrzu, w wodzie i na lądzie – ptaki Regionu Wielkich Jezior Mazurskich”. Organizatorem konkursu jest Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy naszej Fundacji oraz Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie.

Poniżej zamieszczamy Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy. A zatem fotografujmy ptaki!

Zobacz też:

Aktualności

 • Kolejne pieniądze na inwestycje w Wydminach

  W słoneczny wtorek , 9 stycznia,  w Urzędzie Gminy w Wydminach odbyła się uroczystość podpisania umowy pomiędzy Gminą Wydminy – reprezentowaną przez Wójta Gminy Pana Radosława Króla  a Zarządem  Województwa Warmińsko – Mazurskiego (…)
  Czytaj dalej

 • Życzenia na Nowy Rok 2018…

  Drodzy Państwo,   Już za chwilę powitamy Nowy  Rok.  Z tej okazji Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich życzy w nadchodzącym 2018 roku mnóstwo pozytywnej energii,  zdrowia i wielu cudownych, wspólnych chwil z najbliższymi. (…)
  Czytaj dalej

 • Inwestuj w siebie i ochronę środowiska

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie ma już 25 lat doświadczenia na finansowym rynku ochrony środowiska. Dziś otrzymaliśmy następującą informację: Jeżeli potrzebują Państwo funduszy na: budowę oczyszczalni ścieków, kanalizacji sanitarnej, (…)
  Czytaj dalej

 • 22 grudnia br. (piątek) siedziba Naszej Fundacji będzie nieczynna…

  Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, iż w dniu jutrzejszym, tj. 22.12.2017r. (piątek) siedziba Naszej Fundacji będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy – jednocześnie, serdecznie zapraszamy w dn. 27.12.2017r. (środa)