Przejdź do: Pamiętajmy o jeziorach

Ekologiczne popołudnie w giżyckiej Ekomarinie

Za nami uroczysta gala wręczenia nagród w konkursach organizowanych przez Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy naszej Fundacji. Wydarzenie odbyło się w poniedziałek, 26 listopada w Ekomarinie w Giżycku i zgromadziło liczne grono uczestników. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem gości  przez prezes Fundacji Ochrony Wielkich Jezior – Panią Jolantę Piotrowską. Swoją obecnością zaszczycili nas Poseł  na Sejm Pan Paweł Papke, Starosta Giżycki Pan Mirosław Drzażdżewski, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej i Rolnictwa – Pan Jerzy Bujno, dyrektorzy i nauczyciele ze szkół w regionie, członkowie Rady Programowej naszego Centrum Edukacji, członkowie jury, laureaci naszych konkursów oraz przedstawiciele mediów .

Tradycją naszych spotkań stają się ciekawe wykłady – w tym roku z przyjemnością wysłuchaliśmy prelekcji miłośnika ornitologii Pana Krzysztofa Pawlukojcia, który przedstawił niezwykłe życie ptaków na Mazurach, dołączając ciekawostki ze swoich fotograficznych „łowów” oraz  Pani Aleksandry Juszkiewicz – podróżniczki i miłośniczki przyrody, która zaprezentowała niesamowitą przyrodę Wysp Galapagos.  Głównym punktem poniedziałkowego spotkania było ogłoszenie wyników i nagrodzenie laureatów konkursu plastycznego „Zielone zakątki Powiatu Giżyckiego” oraz fotograficznego „Pocztówka z Mazur”, a także konkursu dla placówek oświatowych „Mój magiczny ogród przy szkole”.

Zwycięzcy konkursu plastycznego , którego adresatami były przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, zostali obdarowani nietuzinkowymi zestawami plastycznymi, tak, by mogli jeszcze intensywniej rozwijać kreatywność oraz pasje artystyczne. Nagrodzeni amatorzy fotografii, oprócz literatury specjalistycznej, otrzymali bony na usługi fotograficzne.  Ostatnią częścią uroczystości  było uhonorowanie placówek oświatowych, które w ciągu 17 lat działania Centrum uczestniczyły w konkursach grantowych lub w akcji „Drzewko za makulaturę” z projektami założenia ogrodu przy swojej placówce. Szkoły otrzymały wartościowe książki przyrodnicze oraz ręcznie robione drewniane budki lęgowe, które wierzymy, że wzbogacą przyszkolne ogrody. Całość została uwieńczona podziękowaniami oraz wspólnymi zdjęciami, które można zobaczyć poniżej.

Konkursy zorganizowano dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz Starostwa Powiatowego
w Giżycku.

Zobacz też:

Aktualności

 • Wynik konkursu Co w śmieciach piszczy?

  Wyniku Konkursu „Co w śmieciach piszczy?” Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy W związku z Pandemią Covid-19 w tym roku nie odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród. Wszystkie nagrody dla laureatów konkursu zostaną przesłane drogą (…)
  Czytaj dalej

 • Posezonowe sprzątanie Mazur

  Wspólnie z LOT Mazury zapraszamy na Posezonowe sprzątanie Mazur. Już 24 października wielkie sprzątanie. Oferujemy: wspólne sprzątanie miłą atmosferę ognisko na zakończenie Gwarantujemy satysfakcję z dobrze wykonanej pracy dla naszego wspólnego dobra Zapraszamy (…)
  Czytaj dalej

 • 27 Akcja Sprzątania Świata

  Już za niecałe trzy tygodnie coroczna 27 Akcja Sprzątania Świata Wiemy, że nie każda szkoła i nie każdy zdecyduje się wziąć w niej udział. Jednak jak co roku postaramy się wspomóc szkoły biorące (…)
  Czytaj dalej

 • Warsztaty Ochrona Środowiska z Minecraftem

  Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku zaprasza dzieci i młodzież z różnych etapów edukacji z terenu Miasta Giżycko do udziału w Warsztatach z eko-programowania. Warsztaty Ochrona (…)
  Czytaj dalej