Przejdź do: Pamiętajmy o jeziorach

Finał konkursu fotograficznego

Wiosna – Lato. Znajdź różnice

Tegoroczny konkurs dla miłośników fotografowania przeprowadzony przez Fundację Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku był dużo trudniejszy niż zwykle. Wyzwanie polegało na połączeniu 2 zdjęć zrobionych w tym samym miejscu i z tego samego miejsca wiosną i latem, aby móc porównać jak miejsce, pejzaż czy kolory zmieniły się w tych dwóch porach roku. Zdjęcia oceniało jury, w którym znaleźli się przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Giżycku, Redakcji „Gazety Giżyckiej” oraz Fundacji.

Uroczyste podsumowanie konkursu i rozdanie nagród odbyło się podczas spotkania 24 listopada w restauracji „Porto” przy ul. Nadbrzeżnej w Giżycku.

Zwycięzcą konkursu został Pan Adam Pikus z Giżycka za swoje zdjęcia z giżyckiego Lasu Miejskiego, drugie miejsce zajął Pan Grzegorz Przyborowski, zaś trzecie Kalina Sałyk. Wszyscy zwycięzcy i wyróżnieni w konkursie przyjmowali gratulacje z rąk Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie Pana Adama Krzyśków oraz Wicestarosty Giżyckiego Pana Mirosława Dariusza Drzażdżewskiego, ponieważ to właśnie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz Starostwo Powiatowe w Giżycku dofinansowały ten konkurs. W konkursie prowadzonym równolegle na facebooku zwyciężył Piotr Sosnowski z Kętrzyna (zdjęcia „Kasztanowiec wiosną, kasztanowiec latem”). Poniżej zamieszczamy wyniki konkursu i wszystkie osoby wyróżnione. Serdecznie wszystkim gratulujemy!

 

Miejsce

Autor

Tytuł

I.

Adam Pikus

Wiosenny poranek – letnie popołudnie

II.

Grzegorz Przyborowski

„Ambona”

III.

Kalina Sałyk

„Rzeka Liwna wczesną wiosną” i „Babie lato nad rzeką Liwną”

IV.

Grzegorz Przyborowski

„Domek na prerii”

IX.

Zuzanna Oryńczak

„Kanał Mazurski”

V.

Maria Olszowska

„Czas kwitnienia i owocowania roślin”

VI.

Kryspin Gołębiowski

„Wiosenna tęcza, letnie pioruny”

VII.

Julia Wiszniewska

„Czereśnia wiosną” i „Czereśnia latem”

VIII.

Maria Olszowska

„Gody zwierząt i wychowywania potomstwa”

X.

Ludwika Kropiewnicka

„Dębowa rapsodia”

XI.

Maria Olszowska

„Panorama śródleśnego jeziorka”

XII.

Ludwika Kropiewnicka

„Zielona oaza”

XIII.

Grzegorz Przyborowski

„Łany”

XIV.

Przemysław Fursewicz

„Miejsce”

XIX.

Karolina Kurko

„Kwiat śliwy” i „Dojrzała śliwa”

XV.

Ludwika Kropiewnicka

„Letni parawan”

XVI.

Wiktoria Miciukiewicz

„Rzepak”

XVII.

Wiktoria Miciukiewicz

„Owce na wypasie”

XVIII.

Piotr Sosnowski

Nagroda facebook’owiczów

„Kasztanowiec wiosną” i „Kasztanowiec latem”

XX.

Kryspin Gołębiowski

„Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale kilka…”

XXI.

Wiktoria Miciukiewicz

„Dzika jabłoń”

XXII.

Aleksandra Mielniczuk

„W Oddali…”

Zobacz też:

Aktualności

 • Kolejne pieniądze na inwestycje w Wydminach

  W słoneczny wtorek , 9 stycznia,  w Urzędzie Gminy w Wydminach odbyła się uroczystość podpisania umowy pomiędzy Gminą Wydminy – reprezentowaną przez Wójta Gminy Pana Radosława Króla  a Zarządem  Województwa Warmińsko – Mazurskiego (…)
  Czytaj dalej

 • Życzenia na Nowy Rok 2018…

  Drodzy Państwo,   Już za chwilę powitamy Nowy  Rok.  Z tej okazji Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich życzy w nadchodzącym 2018 roku mnóstwo pozytywnej energii,  zdrowia i wielu cudownych, wspólnych chwil z najbliższymi. (…)
  Czytaj dalej

 • Inwestuj w siebie i ochronę środowiska

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie ma już 25 lat doświadczenia na finansowym rynku ochrony środowiska. Dziś otrzymaliśmy następującą informację: Jeżeli potrzebują Państwo funduszy na: budowę oczyszczalni ścieków, kanalizacji sanitarnej, (…)
  Czytaj dalej

 • 22 grudnia br. (piątek) siedziba Naszej Fundacji będzie nieczynna…

  Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, iż w dniu jutrzejszym, tj. 22.12.2017r. (piątek) siedziba Naszej Fundacji będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy – jednocześnie, serdecznie zapraszamy w dn. 27.12.2017r. (środa)