Przejdź do: Pamiętajmy o jeziorach

Foto-wspomnienie środowego wernisażu wystawy uczestników letnich Mazurskich Warsztatów Fotograficznych….

Relacje człowieka z naturą nawiązują się na wielu płaszczyznach.
Nie tylko zachwycamy się krajobrazami, ale również je , kształtujemy. Chronimy to co wydaje nam się pierwotne równocześnie adoptujemy elementy przyrody w naszej ludzkiej przestrzeni. Chronimy drzewa, ale wykorzystujemy też drewno jako materiał do budowania.
Wykorzystujemy animalistyczne symbole do oznaczania tego co posiadamy lub tego w co wierzymy.
Sylwetki zwierząt zdobią zarówno herby miast, produkty spożywcze jak i artykuły dekoracyjne.

Wzajemnie przenikanie się człowieka i przyrody jest częścią naszej codzienności. Odniesienia do przyrody definiują tożsamość człowieka.

Uczestnicy warsztatów fotograficznych w Giżycku poszukiwali różnych związków człowieka z przyrodą przekraczając często granice typowej fotografii krajobrazowej. Wiele projektów stało się bliższe fotografii dokumentalnej nowej fali niż klasycznemu pejzażowi.
Na wystawie poplenerowej znalazło się wiele zdjęć odzwierciedlających bardziej abstrakcyjne podejście do tematu przyrody.
Szyldy z podobiznami zwierząt kwiaty dekorujące ciało, biżuteria z kawałków drewna, ludzie spędzający czas blisko natury, wysypisko śmieci które jest równocześnie przerażające i piękne oraz różnorodne zabawy światłem – to przykłady kreatywności fotografów.

Dobrze znana atrakcyjna przestrzeń turystyczna wokół Giżycka stała się inspiracją do poszukiwania rozwiązań niestandardowych a przede wszystkim obserwacji i refleksji nad mazurską przyrodą oraz miejscu człowieka w tej przestrzeni.

autor tekstu: Paweł Wyszomirski

Zobacz też:

Aktualności

 • Kolejne pieniądze na inwestycje w Wydminach

  W słoneczny wtorek , 9 stycznia,  w Urzędzie Gminy w Wydminach odbyła się uroczystość podpisania umowy pomiędzy Gminą Wydminy – reprezentowaną przez Wójta Gminy Pana Radosława Króla  a Zarządem  Województwa Warmińsko – Mazurskiego (…)
  Czytaj dalej

 • Życzenia na Nowy Rok 2018…

  Drodzy Państwo,   Już za chwilę powitamy Nowy  Rok.  Z tej okazji Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich życzy w nadchodzącym 2018 roku mnóstwo pozytywnej energii,  zdrowia i wielu cudownych, wspólnych chwil z najbliższymi. (…)
  Czytaj dalej

 • Inwestuj w siebie i ochronę środowiska

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie ma już 25 lat doświadczenia na finansowym rynku ochrony środowiska. Dziś otrzymaliśmy następującą informację: Jeżeli potrzebują Państwo funduszy na: budowę oczyszczalni ścieków, kanalizacji sanitarnej, (…)
  Czytaj dalej

 • 22 grudnia br. (piątek) siedziba Naszej Fundacji będzie nieczynna…

  Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, iż w dniu jutrzejszym, tj. 22.12.2017r. (piątek) siedziba Naszej Fundacji będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy – jednocześnie, serdecznie zapraszamy w dn. 27.12.2017r. (środa)