Przejdź do: Pamiętajmy o jeziorach

II Edycja Konkursu dla Szkół Ponadgimnazjalnych „Najlepszy z Najlepszych”

Dnia 3 grudnia 2018 roku odbył się Finał II Edycji Konkursu dla Szkół Ponadgimnazjalnych „Najlepszy z Najlepszych” organizowany przez Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej działającego przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku. Podczas turnieju gościliśmy Wicestarostę Pana Mateusza Sierońskiego, Naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej i Rolnictwa Pana Jerzego Bujno, który podjął się pełnienia funkcji przewodniczącego Jury oraz Specjalistę ds. Edukacji Leśnej Pana Stanisława Stelmasiewicza. W jury zasiadł również Pan Paweł Grądzki – Członek Zarządu Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich. Młodzież z Giżycka, Gołdapi oraz Wydmin dzielnie odpowiadała na pytania konkursowe dotyczące biologii, ekologii oraz geografii regionu. Podczas ścisłego finału, do którego przeszło pięć drużyn, uczniowie stawili czoła także zagadnieniom od jury. Uczestników gorąco dopingowali koledzy ze szkolnych ławek, którzy również mieli możliwość wykazania się wiedzą o Krainie Wielkich jezior Mazurskich, za co byli nagradzani literaturą oraz gadżetami promocyjnymi Fundacji. Dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz Starostwa Powiatowego w Giżycku, zwycięzców nagrodziliśmy voucherami do restauracji, bonami na kręgle oraz karnetami na basen.  Wierzymy, iż laureaci konkursu jak i cała młodzież, będą poszerzać świadomość ekologiczną oraz kształtować właściwe postawy wobec środowiska przyrodniczego, a także będą inspirować do podejmowania inicjatyw oraz praktycznych działań na rzecz ochrony terenu Wielkich Jezior Mazurskich. Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Poniżej prezentujemy listę laureatów Finału II edycji Konkursu Ponadgimnazjalnych „Najlepszy z Najlepszych”:

I miejsce:

Maciej Witkowski, Jakub Lichocki i Melania Czapla z I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Kętrzyńskiego w Giżycku

II miejsce:

Maria Urban, Jarosław Słowikowski i Klaudia Kłymko z II Liceum Ogólnokształcącego im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku

III miejsce:

Bartłomiej Żakiewicz, Wojciech Graczyk i Patryk Olbryś z Zespółu Szkół Elektronicznych i Informatycznych im. KEN w Giżycku

IV miejsce:

Karolina Lenda, Kacper Sawoń i Konrad Wawrocki z Zespółu Szkół Zawodowych w Giżycku

V miejsce:

Dawid Dacko, Mateusz Bodnar i Dominik Kuzyk z  Zespółu Szkół Zawodowych im. Gen. Józefa Bema w Węgorzewie

Wyróżnienia:

Wioletta Milewska, Ewa Waraksa i Roksana Treter  z Zespółu Szkół Zawodowych w Gołdapi,

Patrycja Bekalska, Filip Dzigda i Agnieszka Kołosińska z Zespółu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu

Zobacz też:

Aktualności

 • Posezonowe sprzątanie Mazur

  Wspólnie z LOT Mazury zapraszamy na Posezonowe sprzątanie Mazur. Już 24 października wielkie sprzątanie. Oferujemy: wspólne sprzątanie miłą atmosferę ognisko na zakończenie Gwarantujemy satysfakcję z dobrze wykonanej pracy dla naszego wspólnego dobra Zapraszamy (…)
  Czytaj dalej

 • 27 Akcja Sprzątania Świata

  Już za niecałe trzy tygodnie coroczna 27 Akcja Sprzątania Świata Wiemy, że nie każda szkoła i nie każdy zdecyduje się wziąć w niej udział. Jednak jak co roku postaramy się wspomóc szkoły biorące (…)
  Czytaj dalej

 • Warsztaty Ochrona Środowiska z Minecraftem

  Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku zaprasza dzieci i młodzież z różnych etapów edukacji z terenu Miasta Giżycko do udziału w Warsztatach z eko-programowania. Warsztaty Ochrona (…)
  Czytaj dalej

 • Ogłaszamy Konkurs Plastyczny „Co w śmieciach piszczy?”

  Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku zaprasza dzieci i młodzież z różnych etapów edukacji z terenu działania MCEE z Regionu Wielkich Jezior Mazurskich do udziału (…)
  Czytaj dalej