Przejdź do: Pamiętajmy o jeziorach

Konferencja Wielkie Jeziora Mazurskie – szanse i zagrożenia, część II

Dnia 14 grudnia br. Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku miało przyjemność zorganizować konferencję pt. „Wielkie Jeziora Mazurskie – szanse i zagrożenia, część II”. Konferencja była kontynuacją części pierwszej z 2017 roku i została poświęcona strategii „Masterplan II” dla rejonu WJM, kontrowersjom wokół zarybień, zagrożeniom WJM płynących z rolnictwa, aspektom społecznym rejonu, pierwszej pomocy dla zwierząt a także wykroczeniom przeciw prawu ochrony przyrody. Do udziału w konferencji zaprosiliśmy przedstawicieli władz regionu, burmistrzów, wójtów, starostów, pracowników odpowiedzialnych w zakresie ochrony środowiska, radnych, przedstawicieli instytucji regionalnych i lokalnych, organizacji pozarządowych, służby mundurowe a także prywatnych przedsiębiorców.

Panele na konferencję zostały opracowane przez znakomitych prelegentów, wśród których znaleźli się naukowcy, pracownicy Mazurskiego Parku Krajobrazowego oraz Funkcjonariusze Policji Powiatowej w Giżycku.

Podczas spotkania poruszonych zostało wiele ważnych dla naszego regionu problemów, jak gospodarka rybacka, dylematy związane ze wzrostem popularności przemysłowych ferm zwierząt czy trudności dotyczące prowadzenia zrównoważonej turystyki. Dzięki otwartej dyskusji każdy z uczestników mógł podzielić się własnymi spostrzeżeniami oraz doświadczeniem, co zrodziło pomysły na dalsze kroki ku ochronie Obszaru Wielkich Jezior Mazurskich. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za obecność oraz czynny udział w debatach. Wierzymy, że nasze współdziałanie przyniesie znaczące efekty w zakresie dalszego rozwoju regionu poprzez wypracowanie wspólnych wniosków, które pozwolą zwiększyć szanse, a zmniejszyć zagrożenia na przyszłość.

 

Szczególne podziękowania kierujemy do:

Pani Jolanty Piotrowskiej – Członka Zarządu Województwa,

Pana profesora Wojciecha Łukowskiego z Uniwersytetu Warszawskiego,

Pana Piotra Traczuk z Instytutu Rybactwa Śródlądowego,

Pani Aleksandry Kowalczyk ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie,

Pana Jakuba Masiarza z Mazurskiego Parku Krajobrazowego,

Pana Jarosława Zielińskiego oraz Pana Pawła Pelikana z Policji Powiatowej w Giżycku,

za trud i zaangażowanie włożone w przygotowanie wyczerpujących prelekcji, które w znacznym stopniu poszerzyły naszą świadomość związaną.

Zobacz też:

Aktualności

 • Wynik konkursu Co w śmieciach piszczy?

  Wyniku Konkursu „Co w śmieciach piszczy?” Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy W związku z Pandemią Covid-19 w tym roku nie odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród. Wszystkie nagrody dla laureatów konkursu zostaną przesłane drogą (…)
  Czytaj dalej

 • Posezonowe sprzątanie Mazur

  Wspólnie z LOT Mazury zapraszamy na Posezonowe sprzątanie Mazur. Już 24 października wielkie sprzątanie. Oferujemy: wspólne sprzątanie miłą atmosferę ognisko na zakończenie Gwarantujemy satysfakcję z dobrze wykonanej pracy dla naszego wspólnego dobra Zapraszamy (…)
  Czytaj dalej

 • 27 Akcja Sprzątania Świata

  Już za niecałe trzy tygodnie coroczna 27 Akcja Sprzątania Świata Wiemy, że nie każda szkoła i nie każdy zdecyduje się wziąć w niej udział. Jednak jak co roku postaramy się wspomóc szkoły biorące (…)
  Czytaj dalej

 • Warsztaty Ochrona Środowiska z Minecraftem

  Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku zaprasza dzieci i młodzież z różnych etapów edukacji z terenu Miasta Giżycko do udziału w Warsztatach z eko-programowania. Warsztaty Ochrona (…)
  Czytaj dalej