Przejdź do: Pamiętajmy o jeziorach

Konkurs dla szkół „Mój Magiczny Ogród przy Szkole”

Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Fundacji Ochrony Jezior Mazurskich w Giżycku ogłasza konkurs „Mój Magiczny Ogród przy Szkole” – na najlepiej urządzony ogród przyszkolny stworzony z dotacji Mazurskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.

Konkurs jest skierowany do placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych) z terenu działania MCEE z Regionu Wielkich Jezior Mazurskich (powiatów: giżyckiego, kętrzyńskiego, mrągowskiego, piskiego, węgorzewskiego, gołdapskiego oraz gm. Świętajno i gm. Rozogi w powiecie szczycieńskim), które w ciągu 17 lat działania Centrum uczestniczyły w konkursach grantowych lub w akcji „Drzewko za makulaturę” z projektami założenia ogrodu przy swojej placówce.

Celem konkursu jest przedstawienie wieloletnich działań edukacyjnych prowadzonych na terenie regionu i wyłonienie najlepiej wykonanych i zadbanych terenów zielonych przy szkołach. Ogrody przyszkolne są jednym z najtrwalszych efektów akcji prowadzonych co roku przez Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Dzięki temu otoczenie mazurskich szkół i przedszkoli jest bardziej estetyczne i zielone, natomiast dzieci bogatsze o znajomość gatunków rodzimych, zapachy kwitnących sadzonek i zdobywaną od najmłodszych lat praktyczną umiejętność pielęgnacji otaczającego świata przyrody.

Na zgłoszenia czekamy do 9 marca 2018 r (piątek).  Zgłoszenia należy przesłać mailem na adres: fundacja@jeziora.com.pl, lub faxem na nr: 87 428 04 91.

Poniżej Regulamin Konkursu i Karta zgłoszenia do pobrania:

Regulamin konkursu na ogródek z dotacji

KARTA ZGŁOSZENIA

 

Zobacz też:

Aktualności