Przejdź do: Pamiętajmy o jeziorach

Niepokojące sygnały docierające do Naszej Fundacji…

W ostatnim czasie, dotarło do Nas sporo sygnałów od mieszkańców Giżycka – o dużej ilości piany u brzegów jeziora Niegocin i kanału Łuczańskiego. Bezzwłocznie zgłosiliśmy sprawę do delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Giżycku. Po przeprowadzonej analizie, udało się ustalić, że piana powstała na skutek procesów naturalnych. Pan Jacek Martun, kierownik delegatury WIOŚ w Giżycku – poinformował nas także, iż na pewno nie są to detergenty. Co nas uspokoiło. Zdięcia tego zjawiska, pochodzą od mieszkańców Giżycka.

Niestety w ubiegłym tygodniu dotarła do nas informacja o wycieku substancji ropopochodnych do kanału Łuczańskiego – sprawą zajmuje się WIOŚ.

Jeśli cokolwiek niepokojącego dostrzegą Państwo w Regionie Wielkich Jezior Mazurskich, prosimy o kontakt z Naszą Fundacją.

Zobacz też:

Aktualności

 • Kolejne pieniądze na inwestycje w Wydminach

  W słoneczny wtorek , 9 stycznia,  w Urzędzie Gminy w Wydminach odbyła się uroczystość podpisania umowy pomiędzy Gminą Wydminy – reprezentowaną przez Wójta Gminy Pana Radosława Króla  a Zarządem  Województwa Warmińsko – Mazurskiego (…)
  Czytaj dalej

 • Życzenia na Nowy Rok 2018…

  Drodzy Państwo,   Już za chwilę powitamy Nowy  Rok.  Z tej okazji Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich życzy w nadchodzącym 2018 roku mnóstwo pozytywnej energii,  zdrowia i wielu cudownych, wspólnych chwil z najbliższymi. (…)
  Czytaj dalej

 • Inwestuj w siebie i ochronę środowiska

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie ma już 25 lat doświadczenia na finansowym rynku ochrony środowiska. Dziś otrzymaliśmy następującą informację: Jeżeli potrzebują Państwo funduszy na: budowę oczyszczalni ścieków, kanalizacji sanitarnej, (…)
  Czytaj dalej

 • 22 grudnia br. (piątek) siedziba Naszej Fundacji będzie nieczynna…

  Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, iż w dniu jutrzejszym, tj. 22.12.2017r. (piątek) siedziba Naszej Fundacji będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy – jednocześnie, serdecznie zapraszamy w dn. 27.12.2017r. (środa)