Przejdź do: Pamiętajmy o jeziorach

Posprzątaliśmy brzeg Niegocina

W miniony wtorek, 24  kwietnia wyruszyliśmy wraz z uczestnikami i opiekunami ze Świetlicy Socjoterapeutycznej Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku w kierunku nabrzeża Niegocina. Od dłuższego czasu docierały do nas sygnały, że na ścieżce z Giżycka w stronę Wilkas – wzdłuż torów – jest mnóstwo śmieci.

Wybraliśmy najczęściej uczęszczany przez pieszych i rowerzystów odcinek od ośrodka LOK do Krzyża św. Brunona, między jeziorem a torami. Nasz skromny skład osobowy – 9 dzieci, 3 opiekunów, 1 pracownik Fundacji i 1 pracownik PKP  – całkiem nieźle sobie poradził.  Zebraliśmy ok. 30 sześćdziesięciolitrowych worków odpadów, co daje ok. 1800 l  śmieci. Wśród zebranych „skarbów” najczęściej pojawiały się butelki i puszki po napojach alkoholowych, chusteczki, woreczki i ubrania. Nad naszym bezpieczeństwem czuwał pracownik PKP w Giżycku.

Bardzo cieszymy się z efektu naszej pracy i wspólnie spędzonego czasu. To był świetny sposób na uczczenie Dnia Ziemi, obchodzonego 22 kwietnia. Trzeba przyznać, że nasza  Fundacyjna akcja Wiosennych porządków w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich przyniosła w tym roku spory odzew. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom z różnych gmin  sprzątającym naszą Krainę! Podziękowania kierujemy też do samorządów Miasta Giżycka i Gminy Giżycko, które tradycyjnie wsparły nasze działania zakupem worków.

Pamiętajmy, ze o naszą piękną przyrodę możemy dbać również bez szczególnych akcji. Dlatego nie kończymy wspólnych działań – jeśli będą chętni do np. dokończenia  sprzątania ścieżki wzdłuż Niegocina, zapraszamy do Fundacji. Tymczasem gorąco dziękujemy sympatycznym dzieciakom i opiekunom z giżyckiego CPUiIS, a także pracownikowi PKP za wtorkową akcję!

A przy okazji apelujemy do wszystkich odwiedzających brzegi jezior: po prostu przestańcie śmiecić, to nie będą potrzebne żadne akcje!

Zobacz też:

Aktualności