Przejdź do: Pamiętajmy o jeziorach

Rozstrzygnięto Otwarty Indywidualny Konkurs Plastyczny dla najmłodszych „Podwodny świat”

Organizatorem konkursu było Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Giżycku działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich. Konkurs miał charakter otwarty i był skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym (3 – 6 lat) z terenu działania MCEE z Regionu Wielkich Jezior Mazurskich (powiatów: giżyckiego, kętrzyńskiego, mrągowskiego, piskiego, węgorzewskiego, gołdapskiego, gm. Stare Juchy oraz gm. Świętajno i gm. Rozogi w p. szczycieńskim).

Celem konkursu była edukacja ekologiczna najmłodszych mieszkańców Mazur. Bardzo ważne jest jak najwcześniejsze przekazywanie wiedzy o unikalnej mazurskiej przyrodzie. Wiedza ta – z czasem poszerzana – będzie procentować w przyszłości znajomością i dbałością o najbliższe otoczenie, w szczególności mazurskie jeziora.  Organizator konkursu liczył na wcześniejsze zapoznanie dzieci z fauną i florą mazurskich jezior, tak by wyposażone w wiedzę przez nauczycieli lub rodziców mogły przystąpić do wykonania prac.  Prace były wykonane w okresie od 1 marca do 7 kwietnia 2017 r.

Termin składania prac minął 7 kwietnia 2017 r. Po rejestracji wszystkich uczestników konkursu oraz ich prac odnotowano 240 uczestników, którzy przedstawili do oceny po jednej pracy (116 prac w kat. 6-latki, 75 prac w kat. 5-latki, 39 prace kat. 4-latki, 7 prac w kat.3- latki)

W dniu 9 maja br. komisja konkursowa w składzie:

  1. Anna Prokopczuk
  2. Marzena Wiśniewska
  3. Dariusz Gajownik
  4. Andrzej Morawski
  5. Jerzy Piekarski
  6. Jolanta Piotrowska

Po obejrzeniu wszystkich prac i głębokiej dyskusji przyznano następujące nagrody i wyróżnienia (w sumie 44 nagrodzone osoby):

Kat. 3 – latki

I – Alicja Zagrodna – Niepubliczne Przedszkole „Złota Rybka” w Pozezdrzu

II – Oliwier Luty – Niepubliczne Przedszkole „Złota Rybka” w Pozezdrzu

– Franciszek Kliniewski – Niepubliczne Przedszkole „Złota Rybka” w Pozezdrzu

III – Gabriela Cimoch – Miejskie Przedszkole w Białej Piskiej

 

Wyróżnienia:

– Julia Grądzka – Przedszkole Samorządowe w Miłkach

– Eliza Trzeciak – Niepubliczne Przedszkole „Złota Rybka” w Pozezdrzu

– Hubert Łapiński – Przedszkole Miejskie Nr 1 z Odziałem Integracyjnym w Giżycku

 

Kat. 4 – latki

I – Klara Kryłowicz – Przedszkole Niepubliczne „Jesteś” w Węgorzewie

– Wojciech Oleksy – Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Gołdapi

II – Dominika Gajowniczek – Samorządowe Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka w Węgorzewie

– Alicja Andrzejewska – Przedszkole Niepubliczne „Jesteś” w Węgorzewie

III – Anita Zatorska – Szkoła Podstawowa w Upałtach

– Lena Nawojczyk – Samorządowe Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Węgorzewie

 

Wyróżnienia:

– Aleksandra Konieczna – Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Gołdapi

– Julian Kowalczuk – Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Gołdapi

– Zofia Dziubińska – Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Gołdapi

– Pola Falkowska – Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Gołdapi

– Oliwia Maluchnik – Niepubliczne Przedszkole i żłobek „Kubuś” w Mrągowie

 

Kat. 5 – latki

I – Michał Kowal – Samorządowe Przedszkole w Baniach Mazurskich

– Nikola Zapolska – Przedszkole Niepubliczne „Jesteś” w Węgorzewie

II – Gabriela Radzikowska – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Orzyszu

– Fabian Giers – Przedszkole Samorządowe Akademia Bajek w Świętajnie

–  Jakub Mocarski – Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Gołdapi

III – Małgorzata Cieslik – Przedszkole Samorządowe Akademia Bajek w Świętajnie

– Aleksandra Niedźwiedzka – Miejskie Przedszkole w Białej Piskiej

 

Wyróznienia:

– Nadia Kawka – Samorządowe Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Węgorzewie

– Kacper Zieliński – Zespół Szkolno – Przedszkolny  im. Michała Kajki w Dąbrówce

– Maja Grzeszczuk – Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Gołdapi

– Antonina Janicka – Samorządowe Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Węgorzewie

– Martyna Kuprewicz – Samorządowe Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Węgorzewie

 

Kat. 6 – latki

I –Wiktor Sawicki – Przedszkole Niepublicze Złota Rybka w Pozezdrzu

– Natalia Śliwka – Szkoła Podstawowa w Rydzewie

– Marcelina Wiertel – Samorządowe Przedszkole Kubusia Puchatka w Węgorzewie

II – Kamil Cywilis – Szkoła Podstawowa w Rydzewie

– Zuzanna Klisko – Samorządowe Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Węgorzewie

– Łukasz Jakoniuk – Przedszkole Niepubliczne „Słoneczko” w Kętrzynie

III – Michał Giczewski – Samorządowe Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Węgorzewie

– Filip Organek – Przedszkole Miejskie Nr 1 z Odziałem Integracyjnym w Giżycku

– Maja Marzęcka – Samorządowe Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Węgorzewie

 

Wyróznienia:

– Szymon Kulas  – Przedszkole Publiczne Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie

– Hanna Witkowska – Przedszkole Samorządowe Akademia Bajek w Świętajnie

– Wiktor Bończak – Samorządowe Przedszkole Kubusia Puchatka w Węgorzewie

– Kajetan Witka – Przedszkole Miejskie Nr 1 z Odziałem Integracyjnym w Giżycku

– Szymon Kędzierski – Szkoła Podstawowa w Upałtach

 

Wystawa pokonkursowa będzie znajdowała się w „GALERII PRZY TARASIE” Ekomariny w Giżycku (ul. Dąbrowskiego 14 – od strony wody) od 1.06 – 12.06.2017 r. Oficjalne podsumowanie i spotkanie z nagrodzonymi osobami odbędzie sie 10.06.2017 r. w „GALERII PRZY TARASIE” o godz. 14.30, natomiast na uroczyste wręczenie nagród odbędzie się o godz. 15.30 na scenie Amfiteatru na Plaży Miejskiej podczas Festynu Eko-Logika organizowanego przez Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami.

Zobacz też:

Aktualności