Przejdź do: Pamiętajmy o jeziorach

Serdecznie zapraszamy do udziału w Jubileuszowej XXV Akcji Sprzątania Świata – Polska – w tym roku pod hasłem „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej” 21-22-23 września

Jak co roku Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku włącza się w Akcję Sprzątania Świata w Regionie Wielkich Jezior Mazurskich. Tradycyjnie zapraszamy placówki oświatowe, sołectwa, grupy zorganizowane po worki i rękawice. Zgłoszenia telefoniczne lub e-mailowe: 87 428 04 90, fundacja@jeziora.com.pl. Celem tegorocznej edycji jest wsparcie selektywnej zbiórki odpadów.

To bardzo bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody. Ale jest to istotne także ze względu na konieczność osiągnięcia przez polskie gminy poziomu 30% recyklingu już w tym roku, a przez Polskę poziomu 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych już za dwa lata, w roku 2020.

Aktualnie z gospodarstw domowych do recyklingu trafia ok. 13% odpadów, a musimy w ciągu dwóch lat zacząć zbierać ich poprzez selektywną zbiórkę trzykrotnie więcej!

Segregacja odpadów jest także jedną z podstaw Gospodarki Obiegu Zamkniętego (Circular Economy), którą wdrażają Polska i wszystkie inne państwa Unii Europejskiej.

Dlatego w tym roku podejmujemy odpadowe wyzwania – w kolorach jak pojemniki do segregacji odpadów.
Zapraszamy! Przyłączcie się do nas i podejmijmy – każdy z nas – choć jedno takie wyzwanie!

Więcej szczegółów na stronie Fundacji Nasza Ziemia:

http://naszaziemia.pl/programy/ssp/edycja-2018/

 

Zobacz też:

Aktualności