Przejdź do: Pamiętajmy o jeziorach

Warsztaty Ochrona Środowiska z Minecraftem

Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku zaprasza dzieci i młodzież z różnych etapów edukacji z terenu Miasta Giżycko do udziału w Warsztatach z eko-programowania.

Warsztaty Ochrona Środowiska z Minecraftem to cykl 6 zajęć elektroniczno-edukacyjnych dla dzieci, prowadzonych przez zespół „Misja Robotyka”,podczas których zostaną poruszone zagadnienia ściśle związane z ochroną środowiska: wylesianie, bioróżnorodność, znaczenie wody, energia słoneczna, rewolucja przemysłowa, znaczenie owadów zapylających dla środowiska. Podczas zajęć będzie wykorzystana platforma edukacyjna Minecraft Education Edition, która jest oparta na niezwykle popularnej grze Minecraft. Gra jest prowadzona przez instruktora, który moderuje pogadanki i dyskusje oraz prowadzi wykład lub prezentuje inne materiały na temat zawarty w programie nauczania. Minecraft Education to gra komputerowa z nieskończonymi możliwościami do odkrywania świata poprzez budowę obiektów i wykonywanie zadań. Za pomocą bloków dzieci uczą się budować algorytmy i programować je w środowisku wizualnym – podczas zajęć będą mogli zobaczyć zmieniającą się przyrodę, degradację środowiska oraz zasymulować zmiany i wprowadzać satysfakcjonujące rozwiązania problemów.

Akcja skierowana jest do dzieci mieszkających na terenie gminy miejskiej Giżycko. W przypadku otrzymania zgłoszeń dzieci spoza Giżycka, zostaną one wpisane na listę rezerwową – i w przypadku wolnych miejsc zostaną włączone do programu. Dzieci powinny być w przedziale wiekowym 8-14 lat. Warsztaty odbędą się w drugiej połowie sierpnia, uczestnicy będą podzieleni na dwie grupy: I w godzinach porannych, II w południe (ok 12:00). Zajęcia są bezpłatne!

Zgłoszenia prosimy dostarczać do siedziby Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurski, ul. Łuczańska 1, 11-500 Giżycko


Decyduje kolejność zgłoszeń.

Mamy 36 miejsc !!!


W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Aleksandra Juszkiewicz    e-mail: a.juszkiewicz@jeziora.com.pl tel. 87 428 04 90

Paweł Grądzki  e-mail: p.gradzki@jeziora.com.pl, tel 660 499 264

Zadanie realizowane dzięki dotacji Miasta Giżycko

KARTA-ZGŁOSZENIA

Zobacz też:

Aktualności

 • Wynik konkursu Co w śmieciach piszczy?

  Wyniku Konkursu „Co w śmieciach piszczy?” Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy W związku z Pandemią Covid-19 w tym roku nie odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród. Wszystkie nagrody dla laureatów konkursu zostaną przesłane drogą (…)
  Czytaj dalej

 • Posezonowe sprzątanie Mazur

  Wspólnie z LOT Mazury zapraszamy na Posezonowe sprzątanie Mazur. Już 24 października wielkie sprzątanie. Oferujemy: wspólne sprzątanie miłą atmosferę ognisko na zakończenie Gwarantujemy satysfakcję z dobrze wykonanej pracy dla naszego wspólnego dobra Zapraszamy (…)
  Czytaj dalej

 • 27 Akcja Sprzątania Świata

  Już za niecałe trzy tygodnie coroczna 27 Akcja Sprzątania Świata Wiemy, że nie każda szkoła i nie każdy zdecyduje się wziąć w niej udział. Jednak jak co roku postaramy się wspomóc szkoły biorące (…)
  Czytaj dalej

 • Warsztaty Ochrona Środowiska z Minecraftem

  Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku zaprasza dzieci i młodzież z różnych etapów edukacji z terenu Miasta Giżycko do udziału w Warsztatach z eko-programowania. Warsztaty Ochrona (…)
  Czytaj dalej