Przejdź do: Pamiętajmy o jeziorach

Wiosenne porządki w Szkole Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Staświnach

Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest na świecie od 1970 roku, a w Polsce od roku 1990 r. W  Szkole Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Staświnach corocznie celebrujemy to święto, aby przypominać nam wszystkim, że jesteśmy odpowiedzialni za świat w którym żyjemy. W tym dniu każda z klas przygotowała krótkie przedstawienia i piosenki dotyczące problemów ekologicznych, wobec których stanęła współczesna ludzkość. Nasi uczniowie wiedzą jak ważny jest wpływ codziennych czynności i zachowań w domu, szkole, miejscu zabawy na stan środowiska.

Jak istotne jest segregowanie odpadów i ponowne ich wykorzystanie oraz jakie niebezpieczeństwo niesie degradacja środowiska na zdrowie człowieka. Wszystkie klasy łącznie z maluszkami z oddziału przedszkolnego bardzo zaangażowały się w ,,Obchody Dnia Ziemi”.Kształtowanie w uczniach poczucia odpowiedzialności za jakość otaczającej nas przyrody jest najważniejszym celem edukacji ekologicznej, prowadzonej w szkole.

Autor:  Izabela Puka

W dniu 20 kwietnia po szkolnych uroczystościach związanych z obchodami Dnia Ziemi, uczniowie wraz ze swymi opiekunami wzięli udział w sprzątaniu okolicy jeziora Wojnowo, lasu staświńskiego oraz wsi Staświny partycypując w ten sposób akcji Wiosennych porządków w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Uczestnicy akcji pozytywnie zmotywowani wyruszyli w przydzielone rewiry. Bardzo smutny jest fakt, że wokół było mnóstwo śmieci i dzieci zebrały pełen kontener. Udział uczniów naszej szkoły w akcji wiosennego porządkowania z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.

Autor: Izabela Puka

Zobacz też:

Aktualności