Przejdź do: Pamiętajmy o jeziorach

!Wyniki finału X-go Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej dla Gimnazjalistów!

8 grudnia br., w auli II-go Liceum Ogólnokształcącego im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku, odbył się finał X Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej dla Gimnazjalistów. To już dziesiąta edycja konkursu, który organizowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Jego cel to kształtowanie świadomości ekologicznej i właściwych postaw młodzieży wobec środowiska naturalnego, inspirowanie do podejmowania inicjatyw oraz praktycznych działań na rzecz ochrony przyrody. Co roku zgłasza się mnóstwo zainteresowanych, dlatego został wpisany w kalendarz imprez organizowanych cyklicznie przez Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Naszej Fundacji. W pierwszym etapie wzięło udział łącznie 94 uczniów z 21 gimnazjów Regionu Wielkich Jezior Mazurskich. Do finału zakwalifikowało się 47 najlepszych uczniów z całego Regionu Wielkich Jezior Mazurskich. Tematem tegorocznej edycji był „Mój Region: Wielkie Jeziora Mazurskie”. W jury zasiedli Państwo: Ewa Downar – Dyrektor II-go Liceum Ogólnokształcącego im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku, Waldemar Stanisław Stelmasiewicz – Nadleśnictwo Giżycko, Marcin Siejk- Nadleśnictwo Pisz oraz Daria Mazur-Astapczyk z Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich. Po części pisemnej oraz ustnej, po przeliczeniu punktów – wyłoniono laureatów. I tak podium zajęli: I miejsce – Zuzanna Łuszczak, II miejsce – Joanna Stachelek, III miejsce Agata Sztamborska. Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy pod wrażeniem imponującej wiedzy ekologicznej naszej młodzieży – składamy więc podziękowania i wyrazy uznania również dla nauczycieli, za trud włożony w przygotowanie uczniów oraz życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

Zachęcamy także do obejrzenia videorelacji oraz fotogalerii

Zobacz też:

Aktualności

 • Kolejne pieniądze na inwestycje w Wydminach

  W słoneczny wtorek , 9 stycznia,  w Urzędzie Gminy w Wydminach odbyła się uroczystość podpisania umowy pomiędzy Gminą Wydminy – reprezentowaną przez Wójta Gminy Pana Radosława Króla  a Zarządem  Województwa Warmińsko – Mazurskiego (…)
  Czytaj dalej

 • Życzenia na Nowy Rok 2018…

  Drodzy Państwo,   Już za chwilę powitamy Nowy  Rok.  Z tej okazji Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich życzy w nadchodzącym 2018 roku mnóstwo pozytywnej energii,  zdrowia i wielu cudownych, wspólnych chwil z najbliższymi. (…)
  Czytaj dalej

 • Inwestuj w siebie i ochronę środowiska

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie ma już 25 lat doświadczenia na finansowym rynku ochrony środowiska. Dziś otrzymaliśmy następującą informację: Jeżeli potrzebują Państwo funduszy na: budowę oczyszczalni ścieków, kanalizacji sanitarnej, (…)
  Czytaj dalej

 • 22 grudnia br. (piątek) siedziba Naszej Fundacji będzie nieczynna…

  Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, iż w dniu jutrzejszym, tj. 22.12.2017r. (piątek) siedziba Naszej Fundacji będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy – jednocześnie, serdecznie zapraszamy w dn. 27.12.2017r. (środa)