Przejdź do: Pamiętajmy o jeziorach

Zakwitła lawenda

Przed Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym w Giżycku pięknie prezentuje się przyszkolny ogródek, założony we wrześniu ubiegłego roku w ramach konferencji dla nauczycieli z naszego regionu „Zielony Kaganek”. Ogród powstał na podstawie wyłonionego wcześniej zwycięskiego projektu uczennic z Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku, zaś konferencję zorganizowało działające przy naszej Fundacji Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej, korzystając ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie i przy współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym w Giżycku.

Teraz, na wiosnę są już pierwsze efekty: właśnie zakwitła lawenda. Warto dodać, że w tym roku (najprawdopodobniej we wrześniu) również odbędzie się konferencja dla nauczycieli o podobnej tematyce.

Natomiast wiele placówek oświatowych – w ramach konkursów organizowanych przez Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej – otrzymało granty na założenie bądź rozszerzenie szkolnego ogrodu. Zachęcamy do pochwalenia się Waszymi ogrodami na naszej stronie internetowej!

Na zdjęciach: fragmenty ogródka przy SOSW w Giżycku oraz Pani Dyrektor Ośrodka Katarzyna Rzeczycka i Prezes Zarządu Fundacji Jolanta Piotrowska

Zobacz też:

Aktualności