Przejdź do: Pamiętajmy o jeziorach

Edukacja

Działalność Mazurskiego Centrum Edukacji Ekologicznej

Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich jest ekologiczną organizacją pozarządową , działającą na obszarze Krainy Wielkich Jezior Mazurskich od roku 1991 . W tym czasie zrealizowano wiele przedsięwzięć na rzecz ochrony środowiska naturalnego Mazur, jednymi w nich były działania z zakresu edukacji ekologicznej na rzecz kształtowania proekologicznych postaw społeczeństwa. Od roku 2000 działania te są realizowane w ramach przedsięwzięcia pn. Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Giżycku. Głównym celem Centrum jest prowadzenie i wspieranie na obszarze działania przedsięwzięć z zakresu edukacji ekologicznej i aplikacja pomocy finansowej udzielanej na te cele przez podmioty lokalne oraz ponadlokalne , w tym w szczególności przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Cele te są realizowane poprzez zajęcia dydaktyczne (seminaria, wykłady , konferencje), warsztaty dla nauczycieli , kampanie i cykliczne akcje na rzecz środowiska lokalnego , prowadzenie i wzbogacanie zasobów bibliotek ekologicznych , współpracę z lokalnymi i regionalnymi mediami oraz udzielanie pomocy finansowej podmiotom (głównie placówkom oświatowym) z obszaru działania Centrum na programy i projekty z zakresu edukacji ekologicznej. Obszarem działania Mazurskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Giżycku jest 5 powiatów: giżycki, mrągowski, kętrzyński, węgorzewski, piski.

Zobacz też:

Aktualności

 • Kolejne pieniądze na inwestycje w Wydminach

  W słoneczny wtorek , 9 stycznia,  w Urzędzie Gminy w Wydminach odbyła się uroczystość podpisania umowy pomiędzy Gminą Wydminy – reprezentowaną przez Wójta Gminy Pana Radosława Króla  a Zarządem  Województwa Warmińsko – Mazurskiego (…)
  Czytaj dalej

 • Życzenia na Nowy Rok 2018…

  Drodzy Państwo,   Już za chwilę powitamy Nowy  Rok.  Z tej okazji Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich życzy w nadchodzącym 2018 roku mnóstwo pozytywnej energii,  zdrowia i wielu cudownych, wspólnych chwil z najbliższymi. (…)
  Czytaj dalej

 • Inwestuj w siebie i ochronę środowiska

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie ma już 25 lat doświadczenia na finansowym rynku ochrony środowiska. Dziś otrzymaliśmy następującą informację: Jeżeli potrzebują Państwo funduszy na: budowę oczyszczalni ścieków, kanalizacji sanitarnej, (…)
  Czytaj dalej

 • 22 grudnia br. (piątek) siedziba Naszej Fundacji będzie nieczynna…

  Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, iż w dniu jutrzejszym, tj. 22.12.2017r. (piątek) siedziba Naszej Fundacji będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy – jednocześnie, serdecznie zapraszamy w dn. 27.12.2017r. (środa)