Kończy się lato… Czas na porządki

Jak co roku – od kilkudziesięciu lat – Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku  zaprasza do udziału w Akcji Sprzątania Świata – Polska, która w Polsce odbędzie się po raz dwudziesty czwarty w dniach 15 – 17 września. Organizatorem akcji ogólnopolskiej jest warszawska Fundacja „Nasza Ziemia”, a koordynatorem w regionie Wielkich Jezior Mazurskich – Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.

Tegoroczna akcja będzie przebiegała pod hasłem: „Nie ma śmieci – są surowce”. Chodzi o to, by zmienić postrzeganie odpadów jako niepotrzebnych resztek, a  zwrócić uwagę na ich potencjał surowcowy i przy okazji promować  selektywną zbiórkę śmieci. Tradycyjnie zapraszamy wszystkich chętnych – gminy, placówki oświatowe, organizacje pozarządowe, grupy wolontariuszy do uczestnictwa w naszym wspólnym sprzątaniu. Jako że w sezonie mieliśmy sporo gości, to śmieci na nabrzeżach jezior, łąkach, przy lasach nie brakuje.

Fundacja udostępni grupom zorganizowanym worki i rękawice, a pojemniki podstawi m.in. Mazurski Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami. Są już pierwsi chętni, zapraszamy wszystkich, którzy chcą się włączyć do tej pożytecznej akcji. W tym roku ogłaszamy konkurs dla wszystkich sprzątających. Prosimy o nadsyłanie czy bezpośrednie dostarczanie relacji ze sprzątania (ze zdjęciami!!!) . Jesienią nastąpi oficjalne podsumowanie tegorocznej akcji. Wtedy poinformujemy, jak przebiegało sprzątanie naszych Mazur i ogłosimy wyniki konkursu. Na zgłoszenia czekamy do 10 października br.

Zgłoszenia chętnych do sprzątania: Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, Giżycko, ul. Nowowiejska  4a, tel. 87/428 04 90, e-mail: fundacja@jeziora.com.plwww.jeziora.com.pl

Więcej informacji o założeniach tegorocznego Sprzątania Świata –na stronie koordynatora w Polsce – Fundacji „Nasza Ziemia”: www.naszaziemia.pl