Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich wspiera IV ogólnopolską edycję projektu edukacyjnego „Cycling Recycling”

Kolejna świetna akcja ekologiczna na Mazurach! Już w piątek (26.07) będziemy gościć w Giżycku znanego ekologa i podróżnika Dominika Dobrowolskiego, który wizytą w naszym mieście rozpocznie IV ogólnopolską edycję projektu edukacyjnego „Cycling Recycling”. Główną atrakcją wydarzenia będzie wielka mazurska zbiórka elektoroodpadów, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która odbędzie się w godzinach 10:00-14:00 na skwerze naprzeciwko byłego kina Fala (Plac Grunwaldzki).

– Tym razem pojawimy się na Mazurach. Przemierzymy jeden z najpiękniejszych rejonów Polski, namawiając turystów i mieszkańców do selektywnego zbierania elektroodpadów. Wyprawę rozpocznie wielka mazurska zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego 26 lipca w Giżycku. W zamian za stare i zużyte telewizory, komputery, telefony i wszelki inny sprzęt IT/AGD/RTV dla pierwszych uczestników akcji mamy w prezencie rowerowe lampki – w końcu akcja nazywa się „Cycling Recycling – Mazury pełne dobrej energii!”. Tydzień później, po przejechaniu ok. pół tysiąca kilometrów, wyprawa zakończy się także w Giżycku – mówi Robert Wawrzonek, członek zarządu REMONDIS Electrorecycling.

– Przed nami mazurskie piachy, bagna, górki, wykroty i inne atrakcje. Startujemy 26 lipca w sercu Mazur, w Giżycku. Po drodze zacumujemy nasze rowerowe rumaki w Sztynorcie, Wilkasach, Rynie, Mikołajkach, Rucianem-Nidzie, Piszu, Węgorzewie i wielu mniejszych i urokliwych mazurskich marinach, przystaniach, wioseczkach – zapowiada Dominik Dobrowolski.

Pokażmy, że Giżycko dba o środowisko i nie jest nam obojętne co się stanie z naszymi śmieciami! Na pewno każdy z nas ma zbędny sprzęt elektryczny i elektroniczny, który niepotrzebnie kurzy się w domu. Pamiętajmy, że tego rodzaju śmieci nie mogą być pozbywane łącznie z innymi frakcjami odpadów, ponieważ zawierają pierwiastki i substancje, które są bardzo szkodliwe dla zdrowia i życia człowieka oraz dla środowiska naturalnego, dlatego muszą być specjalnie utylizowane.

Więcej na temat akcji „Cycling Recycling”:
http://www.cycling-recycling.eu/

http://mojegizycko.pl/cycling-recyling-mazury-pelne-dobre…/…

Co to są elektroodpady i dlaczego należy z nimi specjalnie postępować:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Elektroodpady —> Tu zjadziemy listę elektroodpadów

https://lublin.eu/…/selektywna-zbiorka-odpad…/elektroodpady/