Warmia i Mazury to wspaniała wędrówka wiodąca pięknymi szlakami! Urokliwe miejsca, zachwycające krajobrazy oraz splot losów różnych tradycji, kultury i historii tworzą niepowtarzalny charakter tego regionu.

Tu znajdziesz przyrodę w wielu miejscach nie zaznaczoną jeszcze postępem cywilizacyjnym. Tu żyją Tarpany,
a na terenie Puszczy Boreckiej przebywają  żubry  w swoim naturalnym środowisku. Na swej drodze możesz spotkać  łosia, wilka lub sarnę, o bocianach czy żurawiach nie wspominając.

Tu odpoczniesz, zregenerujesz siły, aktywnie spędzisz czas. Jeśli zapragniesz złapać „wiatr w żagle” masz doskonałe warunki ku temu.

Największe i najpiękniejsze skupisko jezior to Kraina Wielkich Jezior Mazurskich ciągnąca się od  Węgorzewa na północy, po Ruciane – Nidę na południu. Leżą tu dwa największe jeziora w Polsce: Śniardwy (113 km kw. pow.)
i Mamry ( 104,5 km kw. pow.)

Jeśli jesteś miłośnikiem historii rusz Szlakiem Zamków Gotyckich. Bramy zamków w Reszlu, Kętrzynie, Olsztynie, Rynie stoją do Ciebie otworem a unoszący się duch historii przeniesie cię w  czasy średniowiecznych warowni. Cała Warmia i Mazury usiane są mniejszymi zamkami krzyżackimi, które wciąż można zwiedzać. Część z nich jest zachowana we względnie dobrym stanie. W całym województwie Warmińsko-Mazurskim znajduje się też dużo różnych pałaców i dworów, które warto zwiedzić. Na szczególną uwagę zasługują parki przypałacowe, które zachowały się w stosunkowo niezłym stanie.

Jeśli interesujesz się okresem II wojny światowej to w Wilczym Szańcu poczujesz atmosferę miejsca, gdzie zapadały najważniejsze decyzje Hitlera. Kilkanaście kilometrów od Wilczego Szańca znajdują się pozostałości po innej kwaterze z okresu II Wojny Światowej. W Mamerkach, tuż nad Jeziorem Mamry, powstał kompleks wykorzystywany przez wojska lądowe III Rzeszy na potrzeby walk na wschodnim froncie. Mieściło się tu centrum dowodzenia armii lądowej, stacjonowali tu różni, wojskowi attache z państw Osi. Tutaj też pełnił służbę zamachowiec, Claus von Stauffenberg.

Warmia i Mazury czekają!