Zapraszamy do udziału w naszym nowym projekcie „Kajakowy Patrol”. 
Udział w wydarzeniu jest darmowe. Uczestnicy na własny koszt docierają do miejsca rozpoczęcia spływu.

Celem przewodnim spływów będzie sprzątanie najbardziej zaśmieconych miejsc na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. W Kajakowym Patrolu będzie mogła wziąć udział każda pełnoletnia osoba która zostanie wyposażona w worki i rękawice.

Kajaki to świetnie narzędzie do zbierania śmieci znajdujących się w rzekach i jeziorach, ponieważ z ich pomocą można się zbliżyć do obszarów, brzegów które są trudno dostępne.
Dodatkowo kulminacyjnym działaniem będzie nawiązanie współpracy z jedną z telewizji regionalnych, która przygotuje materiał o niekontrolowanym napływie odpadów pozostawianych nad brzegami rzek i jezior, przez osoby korzystające z niewątpliwych atrakcji turystycznych jakimi są NASZE MAZURY.
Działanie to będzie miało za zadanie promowanie walorów turystycznych pokazując dziką naturę dostępną z kajaka. Jednocześnie, będziemy chcieli przedstawić w promocyjnym materiale jak duży problem stanowią nieczystości pozostawiane przez turystów na trasach i szlakach turystycznych (szczególnie tych oddalonych od głównych punktów ich odbioru).

Formularz zgłoszenia zgłoszenie na Kajakowy patrol
Zadanie finansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko -Mazurskiego w Olsztynie